...díváme se na Váš problém zásadně Vašima očima...

...náš úspěch závisí na spokojenosti našich zákazníků...

...naším cílem je dlouhodobá spolupráce s Vámi...

...nabízíme odolnost a dlouhodobou životnost nástrojů...

 
Výroba nůžekVše začíná kouskem oceli...ručně zpracován...konečné díly jsou smontovány...který je vytvarován tlakem kladiva...precizně nabroušen...

Výroba nůžek

Co tvoří nůžky?

Tradiční ocelové nůžky jsou vykovány, kaleny, nabroušeny a smontovány. Jakkoliv to zní jednoduše, vyžaduje tento proces značné technické know-how , vysokou úroveň technických znalostí a úsilí.

Kování či ražení

V tradičním procesu výroby se kusy oceli tvarují tak, aby byly lehce podobné s hotovou čepelí. Takto upravené kusy se umístí do tavící pece a za vysokých teplot jsou do výsledného tvaru kovány tlakem kladiva. Výsledkem je základní surová čepel, která se nadále brousí za vysokého podílu manuální práce.

Typy nůžek s umělohmotnou rukojetí jsou raženy z oceli. Plastové rukojeti jsou v této části procesu nanášeny na konce břitů.

V této fázi procesu jsou rovněž vytvářeny upínací otvory pro šrouby a nýty.

Mechanické úpravy a broušení

Připravené čepele jsou dále strojově zpracovány. Nůžky se mechanicky upraví a v návaznosti na proces kalení získají konečný tvar a ostrost. Jakákoliv nepravidelnost je odstraněna a konečný povrch je leštěný, matný, niklový, chromový. Možnosti jsou nekonečné.

Konečná montáž a kontrola

V konečné fázi jsou nůžky smontovány (šroubovány nebo nýtovány) a provedena individuální výstupní kontrola každého kusu tak, aby byly splněny požadované nároky.